ELEMENTAL SKANSTE – Skanstes biznesa centram savs zīmols un identitāte

Patentu valdes Preču zīmju un dizainparaugu departaments paziņojis, ka SIA Kapitel piederošais nosaukums un logotips ELEMENTAL SKANSTE ir atzīts par reģistrējamu Latvijas Republikā. Zīme ir reģistrēta preču zīmju reģistrā, un ziņas par preču zīmi ir publicētas Patentu valdes oficiālajā izdevumā.

Kapitel, iepriekš zināms kā E.L.L. Real Estate, ir viens no lielākajiem nekustamo īpašumu uzņēmumiem Baltijas valstīs un Latvijā labi pazīstams ar Spice un Spice Home projektiem. Kapitel filiāle Latvijā SIA Kapitel šobrīd intensīvi strādā pie vērienīga, energoefektīva un ilgtspējīga A++ klases biroju ēku kompleksa ELEMENTAL SKANSTE, ievērojot arī BREEAM standartus. ELEMENTAL SKANSTE ir pirmais biroju ēku projekts Latvijā, kas ieguvis pozitīvu ietekmes uz vidi novērtējumu (IVN).

ELEMENTAL SKANSTE ir projekts, kas kļūs par pagrieziena punktu. Tā iespaidīgā forma tiks atpazīta jau no attāluma. ELEMENTAL SKANSTE ēka projektēta, lai noteiktu jaunus standartus funkcionalitātei visā ēkas dzīves cikla laikā. Tādas detaļas kā augstie griesti, modulārās sienas un paceļamā grīda komunikācijām, apvienojumā ar zemu enerģijas patēriņu, ļauj lietotājam attīstīt savu biznesu bez telpiskiem ierobežojumiem,” par ēkas unikalitāti stāsta  Indreks Almans (Indrek Allmann), Arhitektuuribüroo Pluss partneris un arhitekts.

Jaunā preču zīme ELEMENTAL SKANSTE simbolizē un pastāv par dažādiem veiksmīgāka biznesa un dzīves elementiem. Elastība ir viens no svarīgākajiem priekšnosacījumiem ilgtspējībai, augstai kvalitātei un profesionalitātei, kā arī ilgstošai un ilgtspējīgai domāšanai, jau stratēģiskā līmenī liekot pirmajā vietā BIM risinājumu ieviešanu un izmantošanu attīstībā un būvniecībā – un šie ir tikai daži no stūrakmeņiem.

SIA Kapitel valdes loceklis un tehniskais direktors Andris Stankevičs norāda: “Mēs vēlamies būt droši, ka tas, ko darām, atstāj ilgstošu pozitīvu ietekmi. Apvienojot Igaunijas kolēģu pieredzi un jaunu risinājumu izpēti, mēs koncentrējamies uz stratēģisko plānošanu, ilgtspējīgām vērtībām būvniecības procesā un finansiālajām priekšrocībām, samazinot ēkas uzturēšanas izmaksas visā ēkas dzīves cikla laikā. Domājot ilgtspējīgi un rūpējoties par dabu un cilvēku veselību, mēs pievēršam īpašu uzmanību ekoloģiskai, ekonomiskai un sociālai ilgtspējībai. Apzināti izvēloties materiālus ar mazāku gaistošo organisko savienojumu izgarojumu daudzumu un tajā pašā laikā domājot par gaisa apmaiņu telpās, var panākt ievērojami zemākus kaitīgo vielu rādītājus, kā rezultātā samazinās negatīvā ietekme uz cilvēka veselību un labsajūtu. Rūpīgi domājot par projekta attīstību, rūpējoties par nākamo paaudžu dzīves kvalitāti, bet neaizmirstot arī par mūsdienu ērtībām, mēs radām kvalitatīvu un cilvēkiem draudzīgu dzīves vidi.”

Kā iepriekš ziņots, biroju kompleksam ELEMENTAL SKANSTE Skanstes ielā 25 pirmajai būvniecības kārtai ir saņemta un ir stājusies spēkā Rīgas pilsētas būvvaldes izdotā būvatļauja. Ēkas projektu izstrādāja arhitektu birojs Arhitektuuribüroo Pluss no Igaunijas sadarbībā ar partneri no Latvijas SIA Birojs T22. Būvdarbus paredzēts sākt 2018. gada rudenī, savukārt biroju kompleksa pirmo gatavo ēku ekspluatācijā paredzēts nodot 2020. gada pavasarī.

Pēc visu kārtu izbūves ELEMENTAL SKANSTE komplekss ietvers sevī piecas biroju ēkas ar 41 600 m² kopējo biroju iznomājamo platību. Biroju kompleksā kopumā tiks nodrošinātas vietas 1600  automašīnām — gan daudzstāvu autostāvvietā, gan atsevišķu ēku pazemes autostāvvietās, nodrošinot attiecību 1:27 (27 m²  iznomājamās platības uz vienu autostāvvietu). Tās būs energoefektīvas un ilgtspējīgas A++ klases biroju ēkas, kas tiek izstrādātas BIM sistēmā un saskaņā ar BREEAM standartiem.