Ilgtspējīgai būvniecībai veltīta konference un diskusija

19. septembrī norisinājās praktiski izglītojoša konference ar paneļdiskusiju “Ilgtspējīgas būvniecības principu piemērošanas prakse Latvijas būvniecības kontekstā”, pulcējot vairāk nekā 100 klausītājus – studentus, arhitektus, būvniekus, pašvaldību speciālistus. Ar tēmu “Tehnoloģiju izmantošana ilgtspējīgā būvniecībā” piedalījās arī projekta ELEMENTAL SKANSTE attīstītāja Kapitel tehniskais direktors un valdes loceklis Andris Stankevičs.

Konferences mērķis bija dalīties pieredzē un iepazīstināt auditoriju ar ilgtspējīgas būvniecības principiem, tehnoloģijām, iegūtajiem gala rezultātiem un metodoloģiju. Par vispārējiem principiem un case study stāstīja speciālisti, kuri savā ikdienas praksē izmanto ilgtspējīgas būvniecības principus vai arī tos popularizē.

Konferenci atklāja Ekonomikas ministrijas Valsts sekretāra vietnieks Edmunds Valantis, uzsvērdams, ka jau drīzumā būs jābūvē nulles patēriņa ēkas ne vien publiskajā, bet arī privātajā sektorā. E.Valantis atzīmēja, ka sabiedrība kļūst arvien izglītotāka par ilgtspējas risinājumiem un ir apsveicama jaunu tehmnoloģiju ienākšana būvniecībā, kas palīdz iegūt kvalitatīvāku gala rezultātu.

Konferencē referēja arhitekti Niklāvs Paegle, Ansis Klīdzējs, Matīss Zemītis, Ervīns Krauklis, Jānis Bērziņš, ainavu arhitekte Ilze Rukšāne un koka būvkonstrukciju projektētājs Pēteris Supe.

Paneļdiskusijā tika apskatīti ilgtspējīgas būvniecības mērķi, risinājumi un izmaksas salīdzinot ar tradicionālo būvniecību, kā arī – kas šobrīd kavē straujāku ilgtspējīgas būvniecības izplatību. Uz jautājumiem atbildēja Andris Stankevičs, Ervīns Krauklis un Jānis Bērziņš un ilgtspējīgu koka ēku būvnieks Edgars Bredovskis.

Vairāk informācijas vietnē: www.buvniekupadome.lv.