Elemental Skanste projekta attīstītājs SIA Kapitel veic pāļu pārbaudes darbus uz zemes gabala, kur tiek plānota modernā biroju kompleksa pirmās kārtas būvniecība.

Kapitel ir uzsācis sagatavošanās darbus Elemental Skanste zemes gabalā – pāļu nestspējas pārbaudes, kuras tiks pabeigtas šī gada aprīlī. Elemental Skanste biroju kompleksa būves pirmajā posmā ietilpst divas 10 stāvu biroju ēkas – Ziemeļu un Dienvidu ēka, kuru platība ir vairāk nekā 20 000 m² iznomājamas biroja telpas. Projektam ir piešķirts BREEAM Excellent līmeņa ilgtspējības sertifikāts par ēkas projektēšanas procesu.

Kapitel attīstības grupa ir sākusi papildu pētījumus, lai noteiktu pāļu nestspēju un augsnes kvalitāti zemes gabalā, kurā plānota Elemental Skanste biroja ēkas būve. Pāļu nestspējas pārbaudes tiek veiktas, lai novērtētu pāļu konstrukcijas metodes piemērotību, lai noteiktu pāļu un pieguļošās grunts pamatnes reakciju uz slodzi gan sēšanās, gan kritiskās slodzes izteiksmē un, lai varētu novērtēt pāļu pamatus kopumā.

Iesāktos darbus ir plānots pabeigt š.g. aprīlī. Darbus veic celtniecības uzņēmums AS “BMGS”.

Elemental Skanste biroju kompleksa pirmajā posmā tiks izbūvētas divas 10 stāvu biroju ēkas – Ziemeļu un Dienvidu ēka, kurās paredzēti 20 500 m² iznomājamās biroja telpu platības un autostāvvietas. Standarta stāvos ir paredzēti 1100 m² iznomājamas biroja telpas. Telpās griestu augstums pārsniedz 3 metrus. Abās ēkās paredzētas 700–800 darba vietas. Turpmākajos posmos ir plānots uzbūvēt vēl trīs biroju ēkas ar kopējo iznomājamo biroju platību, kas sastāda aptuveni 20 900 m², kā arī daudzstāvu autostāvvietu kompleksa vidū.